Produkty Novinky Články Návody Kontakty

Nový web Ráj Bastlířů

Na českém Internetu se objevil nový website, jehož stránky potěší každého vývojáře elektroniky, programátora mikrokontrolérů a bastlíře, zkrátka každého, kdo má jako koníčka elektroniku. Webové stránky RajBastliru.cz jsou rozcestníkem, integrátorem, nebo, chcete-li, koncentrátorem novinek, které se objevují na stránkách českých a slovenských webů s touto tematikou.

Prototypovací deska Lipicano Board

Připravili jsme novou prototypovací desku, která umožní rychle vyzkoušet zapojení hardware a jednoduše ladit software pro mikrokontroléry s procesory ARM Cortex-M. Lipicano Board má socket pro procesorové moduly a konektory pro Arduino shieldy. Firmware desky implementuje CMSIS-DAP debugger a virtuální COM port.

Nový modul s mikroprocesorem Atmel SAMA5D31

Společnost Elvoris s.r.o. představuje nový modul, jehož základem je mikroprocesor Atmel SAMA5D31 s jádrem ARM Cortex-A5 o maximální taktovací frekvenci 536 MHz, 256 MB SDRAM, 256 MB NAND Flash, LCD kontrolér a 10/100 Mbps ethernet. Modul je vybaven operačním systémem Linux.

Otevřeli jsme eShop uCSimply

Na adrese http://eshop.ucsimply.cz jsme otevřeli internetový obchod uCSimply. Prototypovací desku BaseBoard a naše moduly si teď můžete objednat několika kliknutími myší. Už není třeba zdlouhavé vypisování názvů produktů a posílání objednávky emailem. Všechny produkty máme skladem, na stole je můžete mít během dvou až tří pracovních dnů.

Prezentace produktů v Kykyryda Computers

Díky laskavosti majitele obchodu, pana Radka Šťastného, si můžete naše produkty zblízka prohlédnout v počítačovém obchodě Kykyryda Computers v obchodním centru Tesco - Královo Pole, Brno, Cimburkova ulice.

Nové Cortex-M0+ mikrokontroléry od Atmelu

Atmel rozšířil své portfolio o novou řadu mikrokontrolérů SAM D20 s procesorem ARM Cortex-M0+. Atmel v současnosti nabízí 32bitové mikrokontroléry Cortex-M3/M4, ARM7TDMI, Cortex-A5, ARM9 a 8bitové mikrokontroléry AVR. Procesor Cortex-M0+ byl zvolen díky jednodušší implementovatelnosti oproti Cortex-M0. Periferie pro řadu SAM D20 byly vybrány ze současných mikrokontrolerů Atmel.

Nejmenší modul s dvoujádrovým ARM Cortex-A9

Společnost Variscite představila nový SoM (System-on-Module) modul s procesorem ARM Cortex-A9, jehož rozměry jsou 52 x 17 mm. Modul DART-4460 je osazen dvoujádrovým 1,5 GHz mikroprocesorem TI OMAP4460, až 1 GB DDR2 SDRAM a 8 GB eMMC Flash pamětí. Při taktovacím kmitočtu 400 MHz je spotřeba modulu pouze 44 mA. K dispozici jsou operační systémy Linux a Android.

RFID čtečka zvládá 125 kHz, 134,2 kHz a 13,56 MHz tagy

Elatec RFID Systems představil novou čtečku TWN4 RFID reader module, která v jednom zařízení kombinuje 125 kHz, 134,2 kHz a 13,56 MHz technologie. Podle výrobce se jedná o vůbec první zařízení tohoto druhu. RFID čtečka TWN4 umožňuje vývojářům a dodavatelům standardizovat RFID systémy a zákazníkům poskytuje volnost při výběru vhodného typu transpodéru.

Microsemi již dodává obvody SmartFusion2

Společnost Microsemi oznámila dostupnost prvních dvou variant obvodu SmartFusion2. V plné produkci jsou dostupné typy M2S050 a M2S050T. Obvody jsou k dispozici v BGA pouzdře FG896. Nová generace SoC (System on a Chip) SmartFusion2 společnosti Microsemi v sobě integruje FPGA logiku postavenou na Flash technologii, procesor ARM Cortex-M3 taktovaný na 166 MHz, akcelerátory bezpečnostních funkcí, DSP bloky, SRAM, non-volatile paměť a řadu výkonných komunikačních rozhraní.

Jednočipové WiFi pro 8/16bitové mikrokontroléry

Společnost Broadcom představila nový SoC (System on a Chip), který umožňuje připojit embedded zařízení s 8/16bitovými mikrokontroléry do WiFi sítí. Obvod BCM4390 patří do skupiny WICED (Wireless Internet Connectivity for Embedded Devices) společnosti Broadcom a je určen pro nasazení do spotřebních produktů rychle se rozvíjejícího trhu IoT (Internet of Things).