Produkty Novinky Články Návody Kontakty

ARM Cortex-M3

Mikrokontroléry s jádrem ARM Cortex-M3 jsou v současnosti středem zájmu většiny vývojářů embedded zařízení. Vedle popisu architektury procesoru, instrukční sady, obsluhy výjimek a přerušení zde najdete také informace o překladači jazyka C GNU GCC, integrovaných vývojových prostředích Code::Blocks a Eclipse, prostředcích pro ladění programů GDB a OpenOCD a řadu dalších praktických informací o použití těchto nástrojů pro vývoj aplikací.
Informace jsou doplněny řadou příkladů, od jednoduchých ke složitějším, které prezentuj práci s procesory ARM Cortex-M3 a mohou posloužit jako odrazový můstek. Příklady jsou odladěny na mikrokontrolérech řady Stellaris, které vyrábí firma Texas Instruments, konkrétně na typech LM3S800 a LM3S6965.

Embedded Linux

Operační systém Linux je používán především na serverech a desktopech. Řada vývojářů ho však používá i pro embedded zařízení. Dozvíte se, jak začít s vývojem programů pro embedded systémy postavené na operačním systému Linux, jak připravit GNU vývojové prostředí pro Windows nebo Linux pro cross kompilaci na jiný typ procesoru, jak ladit programy pomocí GDB debuggeru, jaká lze použít IDE vývojová prostředí. Podrobně je popsán postup přípravy vlastní embedded distribuce včetně informací o programu Busybox.
Najdete zde srozumitelný návod na vývoj vlastních ovladačů pro Linux a také popis jednoduchého hardwarovového přípravku pro experimenty s ovladači zařízení na starém PC. Řada příkladů je také věnována vývoji na ARM procesorech řady SAM9 firmy ATMEL, konkrétně na mikrokontroléru AT91SAM9260.